Szukaj

Kalendarz

  Listopad 2014
  P W Ś C P S N
  « lis    
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930

Własna firma

  Od pewnego czasu bardzo modne w Polsce stało się zakładanie własnych firm. W szczególności na taki krok decydują się młodzi ludzie, którzy szukają pieniędzy zakładając własną działalność gospodarczą. Jednak zakładanie firmy to wcale nie taka prosta sprawa, a w szczególności prowadzenie własnego biznesu. Własna firma to bardzo duża odpowiedzialność bez której zyski są niemożliwe. Ponadto na dzień dzisiejszy sukces osiągają tylko i wyłącznie firmy, które trafiają ze swoimi usługami w rynek. Pomysł na własną działalność gospodarczą to pierwszy krok w celu zarabiania pieniędzy. Jednak dużo trudniejsze jest rozkręcenie własnej działalności do takiego stopnia by generowane przez nią zyski mogły nas cieszyć. To już należy do zdecydowanie trudnych zadań, ponieważ rynek jest przesycony prywatnymi firmami w szczególności małymi, które proponują mały zakres usług. Zysk z firmy zależy przede wszystkim od jej odpowiedniej reklamy, a także produktów jakie oferuje swoim klientom.

  Na dzień dzisiejszy małe firmy mają bardzo nikłe szanse powodzenia utrzymania się na rynku dłużej niż dwa lata. Zdecydowanie w tej kategorii prym wiodą potężne firmy, które dla swoich klientów mają przygotowany bardzo duży asortyment usług. W tym momencie mniejsze firmy wypychane są z rynku przez te największe, które generują ogromne dochody. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu małe firmy miały zdecydowanie większe szanse na przetrwanie. W tym momencie mała firma, żeby przetrwać na rynku kilka lat musi naprawdę mieć dobrze opracowaną strategię działania, ponieważ zdecydowana większość klientów woli korzystać z usług znanych i dużych firm. Jednak czy to założenie małej czy dużej firmy wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Jeżeli ktoś nie jest przygotowany na ciężką prace nie powinien decydować się na taki krok, ponieważ straci i pieniądze i czas, w którym mógłby zarobić pieniądze gdzie indziej.

rolnictwo

Zdrowa ziemia

Od najdawniejszych czasów ludzie zajmowali się uprawą rolnictwa. W czasach starożytnych rolnictwo było praktycznie jedyną możliwością zarabiania pieniędzy oczywiście poza handlem. Na przestrzeni lat rozwijało się coraz prężniej zajmując przy tym coraz większą ilość obszarów. Pierwsi osadnicy, a zarazem rolnicy, którzy uprawiali ziemię dostrzegli złoto w ziemi. Wspomnianym złotem oczywiście były zyski jakie płynęły z jej uprawy. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu ziemia nie stanowiła większości krajowych dochodów, a z pewnością uprawa ziemi nie była jednym z najbardziej opłacalnych biznesów jak dzieje się to w dniu dzisiejszym. W tym momencie w Polsce rynek ziemi jest w doskonałej kondycji notując z roku na rok coraz większą wartość rolnictwa. Eksperci prognozują, że dochodowe rolnictwo począwszy od dnia dzisiejszego na przestrzeni kilkunastu lat nie będzie notowało spadków. W tym momencie działka rolna jest dwukrotnie bardziej wartościowa niż działka budowlana. Jeżeli potencjalni kupcy traktują zakup działki rolnej jako inwestycję to na przestrzeni lat mogą liczyć na bardzo duże dochody uzależnione od ilości zakupionych działek.

Na dzień dzisiejszy ziemia rolna jest zdecydowanie lepszą inwestycją niż wszelakie działki przeznaczone pod budownictwo. W tym momencie na ziemie rolna jest bardzo duży popyt co oznacza, że nieciekawa sytuacja jaka panuje na rynku nieruchomości może długo się nie zmienić. Rolnictwo z roku na rok coraz bardziej się rozwija i już nie ma wątpliwości, że dochodowe rolnictwo wpiszę się w karty gospodarki krajowej na długie lata. Ponadto uprawa ziemi stała się bardzo modna co idzie w parze z zyskami i oczywiście pracą sezonową. Dzięki tak prężnemu rozwojowi rolnictwa na przestrzeni kilku lat kraj zanotował już do dnia dzisiejszego ogromne zyski. Ziemia daje mnóstwo profitów, które napędzają handel, a dzięki temu poprzez rolnictwo wiele innych gałęzi gospodarczych w kraju równie prężnie z roku na rok się rozwija.

Owoc ziemi

dachRynek nieruchomości to nadal jeden z najbardziej dochodowych biznesów w gospodarce krajowej, a nawet światowej czy globalnej. Jednak na dzień dzisiejszy również rolnictwo to nie byle jaka żyłka złota na której również można się wzbogacić i to w dość szybkim tempie. w tym momencie rynek nieruchomości przeżywa nie łatwe chwile dlatego też notowania tej dziedziny jako jednej z najbardziej opłacalnych drastycznie spadły. Kryzys zrobił swoje i w tej chwili rynek nieruchomości wcale nie generuje tak olbrzymich pieniędzy jak jeszcze te kilka lat wstecz. Jednak zupełnie inaczej kreuje się sytuacja jeżeli chodzi o wartość gruntów rolnych, a mianowicie o ziemie. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu zyski z rolnictwa nie były tak wysokie jak w dniu dzisiejszym. W szczególności ogromne gospodarstwa generują bardzo duże zyski w skali roku. Doświadczeni rolnicy na dzień dzisiejszy to doskonali przedsiębiorcy posiadający umiejętność przewidywania dzięki czemu rolnictwo powraca w kręgi najlepiej opłacalnych biznesów w kraju. Na przestrzeni ostatniej dekady wartość gruntów rolnych wzrosła o około 320 proc. To bardzo duży wzrost jeżeli chodzi o tę gałąź gospodarki krajowej.

Tak dynamiczny wzrost wartości gruntów rolnych to przede wszystkim fenomen Polskiej gospodarki. Powiedzenie, że bogactwo leży w ziemi na dzień dzisiejszy sprawdza się doskonale, ponieważ z roku na rok wartość gruntów regularnie wzrasta o 20 – 25 proc. Z pewnością na taki wzrost kapitałowy nie mogą liczyć żadne inne gałęzie gospodarcze. W tym momencie gospodarka jest jedną z najprężniej rozwijających się dziedzin w kraju. Dzieje się tak, ponieważ Polska weszła do Unii Europejskiej i od tamtego czasu rolnictwo coraz bardziej się rozwija, a zyski z roku na rok są coraz bardziej obfite. Z całkowitą pewnością rolnictwo na przestrzeni lat rozwinie się jeszcze bardziej generując przy tym coraz większe zyski i zajmując coraz większe obszary.

Ankieta

Jak oceniasy swoje finanse_

Wyniki

Loading ... Loading ...
Listopad 2014
P W Ś C P S N
« lis    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930